هدف گذاری بر افزایش رقم مبادلات تجاری سالانه میان ایران و سوریه به 500 میلیون دلار

هدف گذاری بر افزایش رقم مبادلات تجاری سالانه میان ایران و سوریه به 500 میلیون دلار

126  تعداد بازدید  |  دوشنبه 10 اردیبهشت ماه 1403

 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی ، پوشاک و چرم ااستان البرز نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز در نشست با هیات تجاری سوریه گفت: با برنامه‌ریزی‌های اقتصادی صورت گرفته در ایران برای افزایش رقم مبادلات تجاری سالانه کشورمان با سوریه به عدد ۵۰۰ میلیون دلار هدف‌گذاری می‌شود.
 
 
به گزارش روابط‌عمومی انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی ، پوشاک و چرم البرز ، یداله مالمیر در نشستی با هیات تجاری ۱۰۰ نفری از کشور سوریه در محل اتاق بازرگانی البرز بیان کرد: امید است حضور این هیات تجاری موجب خیر و برکت برای استان ما باشد، لطفی که کشور دوست و همسایه سوریه در زمان جنگ تحمیلی ایران و عراق در حق ما روا داشتند را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ششمین دوره نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی کشور(ایران اکسپو۲۰۲۴) در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران بر پا شده است، گفت: طبق آمار اعلامی بیش از ۸۰ کشور جهان برای بازدید از این دوره نمایشگاه اعلام آمادگی کردند و حدود ۸۰۰ شرکت و برند صادراتی ایران در این رویداد مهم حضور دارند، پاویون استان البرز نیز در این نمایشگاه فعال است.
 
 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی ، پوشاک و چرم استان البرز نائب رئیس اتاق بازرگانی البرز گفت: استان البرز از نظر مساحت کوچک‌ترین استان کشور است که ۵ هزار و ۸۰۰ کیلومترمربع وسعت دارد و با جمعیت حدود ۴ میلیون نفر پنجمین استان پر جمعیت کشور است.
 
وی با اشاره به ثبت رقم یک میلیارد دلاری برای صادرات استان البرز در سال گذشته گفت: پیش‌بینی می‌شود که این میزان تا پایان سال ۱۴۰۳ به ۲ میلیارد دلار برسد.
 
مالمیر در بخش دیگری با اشاره به توانمندی‌های اقتصادی البرز در حوزه صنایع دارویی، غذایی، نساجی، قطعات خودرو، کشاورزی، پلاستیک و شوینده و آرایشی و بهداشتی افزود: صنعت و کشاورزی دو قطب مهم اقتصادی استان البرز است و با توجه به چنین پتانسیل‌های بالایی امید است که ارتباط قوی‌تری میان فعالان اقتصادی البرز با تجار سوریه فراهم شود.
 
وی در ادامه با بیان اینکه کل مبادلات تجاری ایران و سوریه در سال گذشته ۱۶۴ میلیون دلار بوده است، افزود: این عدد پائین بوده و به هیچ عنوان رضایت‌بخش نیست، با برنامه‌ریزی‌های اقتصادی صورت گرفته برای افزایش رقم مبادلات تجاری سالانه کشورمان با سوریه به عدد ۵۰۰ میلیون دلار هدف‌گذاری می‌شود.
 
 رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی ، پوشاک و چرم استان البرز  با اشاره به شکل‌گیری مجموعه ای از تولیدکنندگان صنعتی و صنفی همچنین بخش توزیع کالا با فعالیت اتحادیه تجار امین برای برقراری گسترش دامنه ارتباط میان ایران، سوریه و کشورهای مجاور از جمله سوریه و لبنان گفت: امید است که روابط اقتصادی میان ایران و سوریه افزایش یابد و برگزاری جلسات B2B میان فعالان اقتصادی البرز و سوریه در حاشیه این نشست منشاء تعاملات سازنده میان فعالان اقتصادی دو کشور باشد.
 
در حاشیه این نشست نیز با توجه به فعالیت اعضاء هیات تجاری سوریه در زمینه مختلف از جمله صنایع غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی، آرایشی و بهداشتی، ،نساجی، پوشاک، کشاورزی و دیگر موارد نشست‌های B2B میان آنها و جمعی از فعالان اقتصادی البرز برگزار شد.
 
 
روابط عمومی انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی ، پوشاک و چرم استان البرز