مشکل ممنوعیت ترخیص مواد اولیه صنایع نساجی از گمرک‌ البرز برطرف شد

مشکل ممنوعیت ترخیص مواد اولیه صنایع نساجی از گمرک‌ البرز برطرف شد

715  تعداد بازدید  |  یکشنبه 7 آذر ماه 1400

رییس انجمن تخصصی صنایع همگن نساجی ، پوشاک و چرم البرز ، از رفع مشکل حاد ممنوعیت ترخیص پارچه و مواد اولیه این صنایع از گمرک منطقه ویژه اقتصادی پیام استان خبر داد.

یداله مالمیر ، رفع این مشکل را حاصل مصوبه اخیر و رایزنی شورای گفتگوی دولت‌ و بخش خصوصی البرز ، پیگیری های مستمر انجمن‌ نساجی استان و کسب موافقت معاون گمرک جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

 وی این اقدام شایسته  را نشانه تلاش موثر  مدیران اجرایی در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری در بحث مانع زدایی و پشتیبانی از تولید و تولید کننده دانست.

  این مسوول  بروز مشکل ممنوعیت ترخیص کالای اشاره شده در گمرکات البرز  را ناشی از صدور  بخشنامه سراسری مورخ  ۳ آبان ماه سال جاری گمرک جمهوری اسلامی  ذکر نمود و از اینکه اجرای این بخشنامه مشمول استان البرز نشد ابراز خرسندی کرد.

 رییس انجمن صنایع همگن نساجی، پوشاک و چرم البرز گفت:  خوشبختانه‌ این چالش که با اعتراض به حق تولید کنندگان همراه شده بود با همت و تلاش مسوولان در مدت کمتر از سه هفته برطرف شد.

 مالمیر گفت: درصورتی که این چالش برطرف نمی شد تولید کنندگان مجبور بودند برای ترخیص کالاهایشان ضمن مراجعه‌ به خارج از استان ، دوری مسافت ، دوندگی اداری مضاعف ، اتلاف وقت و سرگردانی را تحمل کنند.

 رییس انجمن نساجی البرز  از استاندار سابق ، اعضای شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی البرز و معاون فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران و رییس گمرک استان که برای رفع این مشکل حاد فعالان صنایع  نساجی، پوشاک و چرم استان را یاری دادند تشکر کرد.

 

استان البرز  در حوزه صنایع نساجی، پوشاک و چرم حدود  ۲۰۰ واحد صنعتی فعال  دارد